
Як українці заробляють на сонячній електростанції?
Як українці заробляють на сонячній електростанції?
П'ятдесят тисяч гривень на рік - саме стільки, згідно релізу Держагентства, заробляє середньостатистичний українець, який встановив на даху будинку сонячні панелі потужністю 10 кВт. Втім, озвучені цифри не межа можливого. Згідно із законом максимально допустима потужність приватної фотоелектричної установки становить 30 кВт. Відповідно і дохід від такої системи досягає 5-6 тисяч € на рік. Факт рентабельності маленького еко-бізнесу підтверджують і численні особисті історії власників сонячних електростанцій.
Схема заробітку на продажах сонячної електроенергії
Для власників частих станцій в Україні діє «зелений» тариф - завищені розцінки, за якими енергозберігаючі компанії зобов'язані викуповувати електрику, сгенерированное фотомодуля. Для порівняння: 1 кВт-год електроенергії з традиційних джерел варто 0,9 грн, «зелений» кіловат-годину - 4,5 грн. Виплати по тарифу гарантовані державою на законодавчому рівні, прив'язані до курсу євро. Програма діє до 2030 року.
Щоб пасивно заробляти на сонці, потрібно зробити ряд простих кроків:
Купити і встановити мережеву сонячну станцію потужністю до 30 кВт.
Відкрити розрахунковий рахунок у вподобаному банку.
Подати в Обленерго заяву-повідомлення зі схемою підключення.
Узгодити з енергопостачальною компанією схему підключення установки.
Облаштувати вузол обліку (двонаправлений електролічильник) електроенергії.
Підписати з Обленерго договір купівлі-продажу електрики.
Порада! Щоб не ходити самому по інстанціях, можна звернутися до компаній-постачальників обладнання. Вони, як правило, надають послугу оформлення «зеленого» тарифу.
Реальні історії заробітку на сонячних батареях
Івано-Франківщина, Загурський, 10 кВт. У 2015 році сім'я встановила сонячні модулі на паркані. Завдяки мобільності кріпильної конструкції, ефективність сприйняття енергії підвищилася на 30%. Устаткування і монтаж обійшлися в 10 тис. $. На потреби приватного будинку щомісячно йде близько 300 кВт. Додатково на даху встановлені геліоколектори, що дозволяє безоплатно користуватися не тільки електрикою, а й гарячою водою, теплом. Дохід від електростанції становить 2 тис. $ На рік. Повернути вкладення планується за 5 років.
Полтавщина, Ігор Клименко, 23 кВт. Приватна станція належить одному з домогосподарств Машівського району. Сонячні батареї полікристал (86 штук) розташовані на даху будинку і сараю, займають площать в 130 кв. м. До монтажу фотопанелей покрівельні конструкції довелося додатково зміцнити. В цілому домашня установка обійшлася в 24 тис. $. В середньому сім'я Клименко заробляє на продажах електрики 12 тис. Грн на місяць. У пікові літні місяці генерація досягає 4 тис. КВт, що в грошах еквівалентно 20 тис. Грн. Річний дохід становить 5,5 тис. $. Устаткування окупиться за 5 років.
Полтавщина, Олексій Онищенко, 30 кВт. Під панелі підприємець-зоотехнік, який проживає в селищі Затон, виділила ділянку на поле. Для підвищення продуктивності станції на 30-40% фотомодулі розмістили на рухомих трекінгові системах. Спочатку потужність установки була 3 кВт, але поступово потенціал наростили до максимальних 30 кВт. Домогосподарство фермера споживає лише 5% виробленої енергії. У похмуру погоду сонячні модулі генерують 3 кВт-год. Цього цілком вистачає для приватного будинку. Передбачувані терміни окупності проекту - 4-5 років.
Таким чином, розмір доходу залежить від багатьох факторів: енергоспоживання домогосподарства, рівня інсоляції в регіоні, потужності електростанції. На терміни окупності впливає, перш за все, вартість обладнання, кріпильних систем, монтажу.